256. NIBY NIC, A... POLSKI DESIGN

Pomysł jest prosty. Trochę papieru, posklejanego w grubą tekturę. Trochę kolorów, ale raczej tych zaczerpniętych z ziemi, nieba, powietrza, gdzieniegdzie nacięcie. I już są niesamowite klocki, puzzle, kukiełki. Można bawić się w teatr, można bawić się w las. Albo postawić na parapecie, żeby wyglądało ładnie. Można stworzyć swój własny mały świat – z niedźwiedziem, lisem, zającem i sową, siedzącą na drzewie. A drzewo może być wysokie lub niskie – tylko od nas zależy, ile liśćmi i szyszkami obrodzi. To zabawka kompletna, bo można jej używać na wiele sposobów, bo angażuje wyobraźnię, bo jest solidna, choć „tylko” z papieru. A do tego piękna.
Zabawka „Zwierzęta polskich lasów” od Echa Leśne.W całości wymyślona i wyprodukowana w Polsce.
Echa to Kazia i Kuba - dwójka ludzi, zapaleńców, którzy swoje pasje - Dzieci i polski design - postanowili połączyć w zabawkach. „Echa Leśne to dopiero początek – mamy wiele pomysłów, myślimy zarówno o nowych tematach, jak i formach.” - zapewniają, a ja czekam na każdą nową rzecz i biorę z zamkniętymi oczami, bo Majkę i mnie urzekła niewielka teczuszka, w której kryje się cały las... A kim są Echa Leśne? Oddaję głos im samym:


Kto stoi za projektem Echa Leśne?

W naszej pracy wykorzystujemy wieloletnie doświadczenie, jakie zdobywaliśmy w branżach poligraficznej i wnętrzarskiej. Polski design to nasza pasja i dlatego nasze zabawki chcemy tworzyć we współpracy ze zdolnymi, młodymi polskimi artystami. Nasza pierwsza układanka – „Zwierzęta polskich lasów” zawdzięcza swój wygląd Malwinie Konopackiej.

A po co Waszym zdaniem potrzebna Dzieciom sztuka i design?

Wierzymy, że obcowanie ze sztuką od najmłodszych lat przyczyni się do tego, że w przyszłości nasze dzieci będą wyrobionymi odbiorcami sztuki. Zależy nam, żeby nasze zabawki pokazały Dzieciom polską szkołę designu.

Dlaczego Dzieci? Dlaczego karton? Dlaczego zwierzaki/las/echo?

Jesteśmy rodzicami dwóch dziewczynek, 4 –letniej Heleny i 13 -letniej Weroniki – obserwujemy je i uczestniczymy w ich zabawach. Pomysł kiełkował w nas od dawna, ale temat narodził się spontanicznie - odwołaliśmy się do naszych wspomnień, do wierszy i piosenek naszego dzieciństwa, do obserwowanej przyrody. Chcemy tworzyć innowacyjne zabawki w oparciu o tradycyjne materiały.


Kto jest Waszym pierwszym testerem? Przedstawcie Wasze dzieciaki, od których zaczęła się cała historia. Jak spędzacie razem czas?

Z naszymi dwoma córkami, Helenką i Werą, robimy bardzo wiele rzeczy. Wszyscy jeździmy na nartach. Dziewczynki kochają taniec i muzykę , a my staramy się te ich pasje wspierać. Często siadamy razem przy stole i tworzymy kolaże ze zdjęć, zabawki świąteczne czy prezenty dla licznych członków naszej rodziny. Okazuje się, że zabawki naszej starszej córki Wery są lubiane przez Helenkę, a nowe, modne o często zaburzonych proporcjach i celowo zdeformowane, przegrywają z papierem, kredkami i nożyczkami.

A Wy czym bawiliście się kiedy byliście Dziećmi?

Kazia bawiła się w meblowanie, dekorowanie, przebieranie, dzierganie, nawlekanie koralików :-)

Kuba dużo czasu spędzał na świeżym powietrzu. Rower, las, piłka, koledzy, książki, podpalanie kreatywne :-)

Chodzicie do lasu? Przyroda jest dla Was ważna?

Oczywiście! Uwielbiamy spędzać czas na powietrzu. Czasami są to wspólne wypady do lasu a czasami po prostu wystarcza nam nasz ogród w którym pojawiają się lisy, bażanty, a ostatnio nawet jelonki.

Dlaczego stawiacie na polskie?

To chyba oczywiste. W czasach globalizacji i zalewającej nas masy produktów kiepskiej jakości produkowanych na Dalekim Wschodzie przy wykorzystaniu taniej siły roboczej i niskiej jakości materiałów, których estetyka pozostawia wiele do życzenia, chcemy żeby nasze dzieci i ich rówieśnicy miały kontakt z przedmiotami ładnymi i bezpiecznymi.


Gdzie szukać echa? Którędy trafić do Waszego lasu?

Nasze zabawki można znaleźć w internecie (lamala.pl, mamabu.pl, pakamera.pl), zapraszamy też do wybranych sklepów w Warszawie. Wkrótce jawimy się też w innych miastach. Aktualną listę znajdziecie na facebook.com/echolesne, a wkrótce na echalesne.com. Tam również dowiecie się o naszych kolejnych projektach.Komentarze

  1. ej, fajne! a ramki można używać jako szablonu :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Bywa tak, że dzieci bardzo ochoczo bawią się zabawkami. U umnie w mieszkaniu aktualnie najbardziej dzieci bawią się https://modino.pl/lalki-my-little-pony-equestria-girl-friendship-party-7-pack-hasbro-e1933 i nawet czasami nie myślą o tym, aby wyjść z swojego pokoju. W sumie niedługo będzie cieplej to wtedy będą spędzały więcej czasu na podwórku.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za słowa do prywatnej kolekcji...