125.PLUSZOWY NA TROPIE

MACIEJ JASIŃSKI
„DETEKTYW MIŚ ZBYŚ NA TROPIE. LIS, ULE I MIODOWE KULE”
KULTURA GNIEWU, WARSZAWA 2013
RYSUNKI PIOTR NOWACKI/ KOLORY NORBERT RYBARCZYK
KOMIKS WYDANY W SERII KRÓTKIE GATKI

[Kultura gniewu to chaos, z którego wypadają perły]

Na drzwiach niedbałym pismem wymalowano informację: „Prywatny detektyw Miś Zbyś i jego asystent Borsuk Mruk”. Za drzwiami, opierając się nonszalancko o poręcz krzesła, siedziała królowa. W rzeczywistości maskowała zdenerwowanie. Ktoś kradł miód z jej uli. A ona nie wiedziała kto. Przyszła do Zbysia po pomoc. Wielkie oczy zdradzały, że się boi. Ale Zbyś był nieustraszony, obiecał, że się tym zajmie. „Miś Zbyś rozwiąże każdą zagadkę” - obiecał. Na jej ustach zakwitł piękny czerwony uśmiech.
Zbyś ponaglił swojego mrukliwego asystenta. Wiedział, że trzeba działać szybko. Zignorował zrzędliwe komentarze wiecznie niezadowolonego borsuka. Udali się na miejsce zbrodni. Znaleźli ślad i zastawili pułapkę. Już tej nocy mieli się dowidzieć, kto kradnie miód i że jest sprytniejszy, niż myśleli...
Tej nocy mieli też wyruszyć jego śladem w krainy, o jakich do tej pory nawet nie myśleli...
Czy wyjdą z tego cało?
Jest zagadka do rozwiązania. Jest niebezpieczne śledztwo, najeżone przeciwnościami losu. Jest daleka podróż. I bohater – nietypowy miś, który nie zna strachu, ni zmęczenia. A detektyw musi mieć przy sobie asystenta – więc jest! Równie nietypowy borsuk, który nie tryska optymizmem ni entuzjazmem, ale jest spostrzegawczy i niezastąpiony. I do tego różowy!
Soczyste kolory, mały kapelusik na głowie Zbysia, pełne szczegółów plansze (to co misie lubią najbardziej!), nagłe zwroty akcji i wyścig z czasem.
Świetny komiks dla najmłodszych![Dziękujemy Kulturze gniewu za pełną gniewu kulturalnego pozycję]  


Komentarze

  1. myślisz, że spodobałaby się mojemu Krzysiowi?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Na pewno - jest świetny! A do tego warto wrócić do komiksów, przynajmniej ja odnalazłam w tym wielką radość :-) I cieszę się, że piszą się/rysują naprawdę dobre komiksy dla Dzieci :-)

      Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za słowa do prywatnej kolekcji...